You are currently viewing Ogrodzenia stałe – co to jest, rodzaje, porady

Ogrodzenia stałe – co to jest, rodzaje, porady

W Polsce na czas budowy obowiązkowe jest jej ogrodzenie, tak aby nie stanowiła zagrożenia dla otoczenia. W związku z tym, najczęściej powstają ogrodzenia tymczasowe. Każda doświadczona firma budowlana, która zajmuje się montażem ogrodzeń doradzi, aby ogrodzenie stałe postawić dopiero po zakończeniu prac budowlanych i remontowych. Co to jest ogrodzenie stałe? Jakie są rodzaje ogrodzeń stałych? Kiedy i dlatego warto je zamontować? Nasi specjaliści z firmy Horizon Ogrodzenia, zawsze chętnie doradzą i rozwieją wszelkie wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu!

Co to jest ogrodzenie stałe?

Ogrodzenie stałe to takie, które budujemy z myślą, że zostanie z nami na wiele lat. Wówczas warto zainwestować w porządniejszy rodzaj oraz materiał, aby całość dobrze się prezentowała i współgrała z wyglądem naszego domu.

Rodzaje ogrodzeń stałych

Co do zasady – ogrodzeniem stałym, może być każdy płot, który montujemy na dłuższy czas. Docelowo ogrodzenie stałe ma z nami zostać jak najdłużej, więc zwykle nasi klienci decydują się na bardziej wytrzymałe konstrukcje jak np.

  • Ogrodzenia betonowe – jednej z najbardziej odpornych ogrodzeń, które nie tylko chronią posesję przed hałasem czy brudem, ale dają również poczucie bezpieczeństwa, prywatności i są niezwykle odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Ogrodzenia betonowe dostępne są w wielu wzorach, a na dodatek można je pomalować na dowolny kolor.
  • Ogrodzenia panelowefirma Horizon montuje dwa rodzaje ogrodzeń panelowych 2D i 3D. Charakteryzują się one dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Ich montaż jest dość szybki, a kolor można dopasować do swojej posesji.
  • Ogrodzenia modułowe – ten typ ogrodzeń stałych pozwala na największą dowolność. Na rynku dostępne jest wiele wzorów i kolorów, które pozwalają na stworzenie unikalnych kompozycji i stylowego ogrodzenia posesji. Więcej na ich temat przeczytacie w artykule: Co to jest ogrodzenie modułowe?
ogrodzenia stałe

Decydując się na montaż ogrodzenia na stałe, warto zainwestować w pozycję, która wykonana jest z trwalszych i odporniejszych materiałów. W końcu docelowo – ogrodzenie to ma zostać z nami na dłużej, więc większe koszty związanie z materiałem, rozłożą się w czasie. Natomiast montując prostsze ogrodzenie jak np. płot z siatki, będziemy zmuszeni wymienić go zdecydowanie szybciej.

Ogrodzenie posesji na stałe

Decydując się na montaż ogrodzenia na stałe, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która wykona je porządnie. Dzięki temu na pewno zaoszczędzisz koszty materiału i nerwy związane z niepoprawnie wykonaną usługą. Ogrodzenia na stałe montujemy dopiero po zakończeniu prac budowalnych na działce, ponieważ może ono być utrudnieniem dla maszyn poruszających się po posesji w trakcie budowy.

Warto pamiętać, aby ogrodzenie na stałe montować poniżej poziomu przymarzania dla danego terenu. Dzięki tej metodzie uzyskamy stabilniejszą konstrukcję naszego płotu. Zalecamy również rozpocząć prace montażu ogrodzenia na wiosnę, a zakończyć najpóźniej jesienią.

Dodaj komentarz