OGRODZENIA Z SIATKI

Siatka ogrodzeniowa ze względu na przystępną cenę, łatwość montażu oraz trwałość, jest bardzo popularnym sposobem ogradzania terenów o dużych powierzniach. 

 

Siatka ogrodzeniowa ma sporo zalet, dzięki którym jest tak chętnie wybieranym materiałem ogrodzeniowym. Przede wszystkim siatka ogrodzeniowa wyróżnia się stosunkowo niską ceną, co dla wielu osób ma kluczowe znaczenie. Charakteryzuje się dobrą wytrzymałością oraz elastycznością, dzięki czemu można ją postawić nawet na bardzo trudnym terenie. Tego typu ogrodzenie jest stabilne, nawet przy wysokości sięgającej 4 m. Siatka ogrodzeniowa wykazuje również dużą odporność na czynniki atmosferyczne, w tym działanie promieni UV. Obecnie mamy też możliwość wyboru rozmaitych wariantów kolorystycznych ogrodzenia z siatki, co szczególnie doceniają nasi klienci. Warto zaznaczyć, że siatkę ogrodzeniową jest prosta w naprawie oraz z łatwością można ją przedłużyć, skrócić lub zmienić jej położenie. Wysoka siatka ogrodzeniowa przydaje się przy ogradzaniu sadów, terenów przemysłowych czy też placów budów. Jednak przede wszystkim wykorzystuje się ja do wydzielenia oraz zabezpieczenia obszarów posesji prywatnych, ogrodów przydomowych i działek uprawnych.

Cena ogrodzenia z siatki zależy od kilku czynników. Należy jednak pamiętać, aby nadmiernie nie oszczędzać na ilości materiałów. Jeśli zależy nam na solidnym oraz estetycznym ogrodzeniu posesji, montaż musi być wykonany z najlepszej jakości produktów. Ewentualnych oszczędności możemy szukać w przypadku ogrodzenia tymczasowego z siatki.

Kształt posesji znacząco wpływa na ostateczny koszt ogrodzenia wykonanego z siatki. Najmniejsze problemy stanowią działki kwadratowe i prostokątne, na których wystarczy zamontować dwa słupki początkowe, cztery słupki narożne oraz odpowiednią ilość słupków pośrednich.

Posesje o nieregularnych kształtach często wymagają zdecydowanie większej ilości materiałów, w tym słupków narożnych i podpór, które znacząco wpływają na ostateczny koszt ogrodzenia.

Wykonanie podmurówki w przypadku ogrodzenia z siatki nie jest konieczne. Mimo to, zawsze zalecamy jego wykonanie naszym klientom, chyba, że siatka ogrodzeniowa jest ogrodzeniem tymczasowym np. na czas budowy.

Koszty podmurówki nie są małe, ale dzięki niej ogrodzenie z siatki jest znacznie mocniejsze i trwalsze. Podmurówka zagwarantuje nam większą ochronę np. przed zwierzętami i skutecznie zabezpieczy słupki metalowe przed wilgocią z ziemi co przedłuży ich żywotność.

Jeśli planujemy postawić ogrodzenie tymczasowe np. na czas budowy domu to nie ma potrzeby, aby stosować najdroższe i najlepsze jakościowo siatki ogrodzeniowe czy podmurówki. W takiej sytuacji wystarczy cienka siatka, która nie musi być ocynkowana czy powlekana.

W przypadku stawiania ogrodzenia z siatki na stałe, nie powinniśmy oszczędzać na jakości materiałów. Szczególnie dotyczy to wyboru samej siatki ogrodzeniowej.

W przypadku kiedy planujemy stawianie siatki ogrodzeniowej dookoła naszej posesji na stałe, warto zainwestować w lepszej jakości materiały. Najlepszym wyborem będzie siatka ogrodzeniowa ocynkowana lub pokryta PCV o średnicy 4 mm. Jeśli nie potrzebujemy siatki, która będzie bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, możemy wybrać taką o średnicy 3 mm.

Optymalnym wyborem będzie zastosowanie siatki ogrodzeniowej z grubego drutu, tworzącego stosunkowo niewielkie oczka. Takie ogrodzenie gwarantuje nam właściwą sztywność oraz wytrzymałość na różnego rodzaju obciążenia. Warto wziąć ją pod uwagę kiedy jesteśmy właścicielami psa, który może pogiąć zbyt cienkie druty skacząc na ogrodzenie.

Siatka ogrodzeniowa powlekana

Druty stalowe, w tym rodzaju siatki, otoczone są równomierną warstwą polichlorku winylu PVC, który chroni siatkę przed korozją, ale również zabezpiecza ją przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wilgocią. Plusem wydaje się możliwość wyboru różnych wariantów kolorystycznych siatki, więc można ją idealnie wkomponować w stylistykę otoczenia.

Siatka ogrodzeniowa z dodatkową powłoką ochronną ma drut cieńszy niż w siatce ocynkowanej.

Przykładowo, w siatce powlekanej o średnicy 3,2 mm znajduje się drut o grubości 2 mm, a w siatce 4,2 mm drut ma grubość 3 mm.

siatka ogrodzeniowa powlekana

Siatka ogrodzeniowa ocynkowana

Drut w siatce ocynkowanej nie ma powłoki z PVC, ale cienką warstwę cynku, która przylega do powierzchni stali. Rdza może pojawić się tylko w miejscach głębokich zarysowań. Natomiast nie ma wyboru w zakresie kolorów, jak przy siatce powlekanej. W ostatnich latach większą popularnością cieszy siatka powlekana, głównie ze względu na szeroką ofertę kolorystyczną, co może podnieść walory wizualne ogrodzenia. 

siatka ogrodzeniowa ocynkowana

Masz pytania? Skontaktuj się z nami i poproś o bezpłatną wycenę.

WIĘCEJ O HORIZON OGRODZENIA

hotizon ogrodzenia logo

Horizon Ogrodzenia dostarcza oraz wykonuje kompleksowe systemy ogrodzeniowe oraz bramy klasyczne i automatyczne. Nasze realizacje cechują się dużą dbałością o detale. Dostarczamy i wykonujemy ogrodzenia oraz bramy kompleksowo, aby nasi klienci byli usatysfakcjonowani efektem końcowym.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI