You are currently viewing Najpopularniejsze rodzaje ogrodzeń działki

Najpopularniejsze rodzaje ogrodzeń działki

Decydując się na budowę domu– musimy pamiętać o obowiązkowym ogrodzeniu terenu budowy tzw. ogrodzeniu tymczasowym oraz o zaplanowaniu w kosztach postawienia ogrodzenia na stałe. Rodzaje ogrodzeń posesji, które aktualnie są dostępne na rynku, różnią się od siebie wieloma aspektami jak np. ceną, trwałością, techniką montażu czy samym wyglądem i ogólną prezencją. Wybierając firmę Horizon Ogrodzenia, mogą Państwo liczyć na kompleksowe wsparcie oraz pomoc w doborze najlepszego rodzaju ogrodzenia działki.

Rodzaje ogrodzeń posesji

Aby usystematyzować jakie są dostępne rodzaje ogrodzeń posesji należy najpierw zakwalifikować je do dwóch podstawowych kategorii:

  • Ogrodzenia tymczasowe – które są obowiązkowe na czas budowy. Zwykle wykonane są z tanich i szybkich w montażu oraz demontażu materiałów, tak aby nie zniszczyć ogrodzenia stałego podczas budowy. Najczęściej wybierane ogrodzenia tymczasowe są wykonane z siatki ogrodzeniowej.
  • Ogrodzenia na stałe – to ogrodzenie, które docelowo ma już zostać na stałe, więc jest wykonane nie tylko z solidnych materiałów, ale również pasujących do elewacji budynku. Stanowi ono nie tylko element zwiększający bezpieczeństwo czy ograniczenie widoczności na terenie działki, ale również musi prezentować się dobrze wizualnie.

Najpopularniejsze rodzaje ogrodzeń działki

Rodzajów ogrodzeń posesji na rynku jest naprawdę wiele. To od klienta zależy jaki rodzaj ogrodzenia, sposób montażu, kolor i wzór wybierze. Wiele ogrodzeń można również zamontować samodzielnie, jeśli posiada się odpowiednią wiedzę oraz sprzęt i możliwości. Zalecamy jednak zlecenie stawienia ogrodzenia specjalistom. Szczególnie jeśli mowa o ogrodzeniu na stałe, które przecież ma służyć nam przez wiele lat. Nieodpowiedni montaż czy zabezpieczenie może skutkować problemami w przyszłości, a co za tym idzie dużą ilość dodatkowych kosztów.

siatka ogrodzeniowa ocynkowana

Ogrodzenie z siatki – prawdopodobnie najtańsze ogrodzenie na rynku. Charakteryzuje się tym, że można je szybko zamontować i zdemontować, dlatego najczęściej jest stosowane jako ogrodzenie tymczasowe. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów siatki ogrodzeniowej – mniej i bardziej wytrzymałej.

Ogrodzenia panelowe – ostatnio najpopularniejsze ogrodzenia na stałe, które królują na Polskim rynku. Klienci mają do wyboru przęsła 3D i 2D oraz kilka kolorów. Ogrodzenie jest odporne na warunki atmosferyczne, prezentuje się dość elegancko w zależności od rodzaju oraz jest stosunkowo tanie.

nowoczesne ogrodzenie domuOgrodzenia modułowe – najbardziej eleganckie ogrodzenia, które można dowolnie modyfikować zgodnie z pomysłem klienta. Podstawą są gotowe bloki oraz układy, które należy ze sobą odpowiednio połączyć. Bloczki Joniec z których korzysta firma Horizon Ogrodzenia posiada w swojej ofercie wiele wzorów i kolorów do wyboru.

ogrodzenia betonoweOgrodzenia betonowe – najbardziej trwałe i najskuteczniejsze, a jednocześnie najdroższe rozwiązanie, jeśli chodzi o ogrodzenia na stałe. Można je pomalować na dowolny kolor oraz wybrać jeden z wielu wzorów wykończenia. Ogrodzenie betonowe najskuteczniej odgradza posesję od okolicy.

Jakie ogrodzenie wybrać?

Rodzaj ogrodzenia na stałe, które chcemy montować na naszej działce – warto ustalić już na samym początku budowy. Ułatwi to nie tylko estetyczne wykonanie elewacji budynku, ale również przygotowanie np. terenu pod jego montaż. Warto pamiętać, że nie każde ogrodzenie nadaje się do postawienia na każdej działce. Posesje posiadają spady i górki, które wymagają specjalistycznych technik montażu.

Jeśli chcą Państwo w profesjonalny i trwały sposób ogrodzić swoją działkę – zapraszamy do kontaktu z firmą Horizon Ogrodzenia, która nie tylko doradzi rodzaj ogrodzenia posesji to wykona je zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Wykonując zlecenie dbamy o przestrzeganie BHP oraz pozostawienie przestrzeni w całkowitej czystości. Decydując się na usługi firmy Horizon Ogrodzenia, mają Państwo gwarancję sumiennie i dobrze wykonanej usługi.

Dodaj komentarz