Kto odpowiada za ogrodzenie placu budowy?

Decydując się na budowę trzeba liczyć się nie tylko z dużymi kosztami, ale również masą formalności. Właśnie dlatego wiele osób i firm decyduje się na zatrudnienie kierownika budowy, któremu przekazują pełnomocnictwo i wszelką odpowiedzialność za trwającą budowę. Jednak to inwestor odpowiada finansowo za cały projekt, więc kto odpowiada za ogrodzenie placu budowy?

0 Komentarzy

Czy ogrodzenie jest obiektem budowlanym?

Sprawa dotycząca ogrodzeń i tego czym są zgodnie z Prawem budowlanym – nie jest taka prosta. Od tego czy ogrodzenie jest obiektem budowalnym czy nie - zależy to w jaki sposób i czy w ogóle je zgłaszamy przed budową. Co do zasady obiekt budowlany musimy zgłosić, a urządzenie techniczne już nie. Czy ogrodzenie jest obiektem budowlanym? Orzecznictwo nie jest jednoznaczne w tej kwestii.

0 Komentarzy

Ogrodzenia bez podmurówki

Ogrodzenie swojej posesji lub terenu przemysłowego może wiązać się ze sporymi kosztami. W związku z tym wiele osób zastanawia się nad ogrodzeniami bez podmurówki, które pozwolą nieco obniżyć koszt całej…

0 Komentarzy

Kiedy ogrodzenie nie wymaga zgłoszenia w 2022 roku?

Budowa ogrodzenia na obszarach przemysłowych jak i działkach prywatnych to zawsze spore wyzwanie. Nie tylko wymaga sporych środków finansowych, ale trzeba również znać aktualne przepisy prawa budowlanego i spełnić wszystkie formalności. Zatrudniając do pomocy firmę Horizon Ogrodzenia, mogą Państwo liczyć na wsparcie podczas całego procesu realizacji zlecenia. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na pytanie – kiedy ogrodzenie nie wymaga zgłoszenia w 2022 roku.

0 Komentarzy

Jak ogrodzić działki ze spadkiem?

Wybudowanie ogrodzenia w dzisiejszych czasach nie jest wyjątkowo trudne, a zlecając taki montaż profesjonalnej firmie mamy pewność, że zostanie ono wykonane również bardzo szybko. Problemy pojawiają się w momencie gdy teren naszej posiadłości jest nieco bardziej wymagający. Wielu naszych klientów pyta nas: Jak ogrodzić działki ze spadkiem? Czy ogrodzenie działki ze spadkiem jest w ogóle możliwe? Postaramy się dzisiaj zaprezentować najpopularniejsze możliwości grodzenia działki na pochyłym terenie.

0 Komentarzy

Najtańsze ogrodzenia tymczasowe i stałe

Koszty budowy budynku – czy to domu czy firmy – na własnej posesji są zawsze bardzo wysokie. Właśnie dlatego wydawanie dużego budżetu na tymczasowe ogrodzenie placu budowy może być dużym problemem. Na szczęście firma Horizon posiada rozwiązania, które nie generują zbyt wysokich wydatków. Przedstawimy dzisiaj najtańsze ogrodzenia tymczasowe i stałe.

0 Komentarzy

Gdzie zgłosić budowę ogrodzenia w 2022 roku?

Jeśli chcesz ogrodzić swoją posesję to musisz zgłosić taką chęć zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Zgodnie z nimi niektóre ogrodzenia nie wymagają zgłoszenia – wszystko zależy od ich wysokości, odległości od drogi czy granicy działki. Postaramy się dzisiaj opisać wszystkie formalności, które trzeba spełnić, aby w pełni legalnie zamontować ogrodzenie na swojej działce.

0 Komentarzy