OGRODZENIA FRONTOWE


Ogrodzenia frontowe to jeden z niezbędnych elementów wykończeniowych naszego domu i działki które pełni funkcję reprezentacyjną. Warto wybrać ogrodzenie frontowe, które jest nie tylko trwałe, ale również ładne
Jednocześnie warto zwrócić uwagę, aby nie wymagało skomplikowanej konserwacji oraz dobrze współgrało z całym otoczeniem domu lub firmy.


Decydując się na wykonanie ogrodzenia frontowego nasi klienci bardzo często zwracają uwagę na aspekt finansowy. Warto jednak pamiętać, że stawiamy je raz na kilkadziesiąt lat, więc lepiej zainwestować więcej, aby cieszyć się bezproblemowym produktem lepszej jakości. Producenci oferują wiele ciekawych propozycji, spośród których każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie.

Głównym zadaniem ogrodzenia jest ochrona posesji przed nieproszonymi gośćmi. Jednak ogrodzenie frontowe ma również walory estetyczne i jest swojego rodzaju wizytówką domu. Właśnie dlatego tak wiele naszych klientów wybierając je, stara się wziąć pod uwagę wiele czynników.

Ogrodzenie frontowe możemy zbudować z różnych materiałów i w różnych stylach. W zależności od estetyki domu oraz otoczenia, możemy zdecydować się na wersję bardziej tradycyjną lub mniej konwencjonalną. Trzeba jednak pamiętać, aby zanim podejmiemy decyzję – dokładnie przejrzeć plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP), który może warunkować kształt, wysokość, a nawet rodzaj budulca wykorzystywanego do budowy ogrodzenia frontowego.

Wynika to głównie z faktu, że często ogrodzenie od frontu jest wizytówką okolicy i nawiązuje do tradycji regionalnej czy przyjętej wokół zabudowy.

W dzisiejszych czasach wybierając ogrodzenie frontowe domu – wszystkie rozwiązania są w zasięgu naszej ręki. Warto jedynie pamiętać, aby pasowało ono do wyglądu posesji i jej otoczenia np. bryły budynku, elementów elewacji czy charakterystyki ogrodu. Naszym klientom zawsze zalecamy unikanie przesadnej dekoracyjności oraz jaskrawych kolorów.

Ogrodzenie powinniśmy dostosować do okolicy w której mieszkamy. Należy się zastanowić czy potrzebna jest nam zapora od hałasu i kurzu z ulicy, a może tylko symboliczny, niski płotek który wyznaczy granice działki. Jeśli nasza posesja znajduje się z dala od innych zabudowań, warto zainteresować się rozwiązaniami izolującymi, które dają poczucie bezpieczeństwa.

Nowoczesne ogrodzenia metalowe

W najnowszych trendach dotyczących nowoczesnych ogrodzeń triumfy święcą ogrodzenia horyzontalne, które idealnie wyglądają zarówno od frontu domu, jak i w ogrodzie. Stosuje się tu ogrodzenia modułowe, których przęsła składają się z szerokich profili ustawionych poziomo. Profile są znacznie szersze niż typowe profile zamknięte, zaś rozłożenie szpar między nimi pozwala na dopasowanie stopnia widoczności do upodobań domowników.

cennik ogrodzenia
ogrodzenia frontowe
ogrodzenia frontowe

Warto wiedzieć, że montaż ogrodzenia frontowego można przeprowadzić na trzy sposoby. Zamontować ogrodzenie frontowe na słupach metalowych z systemową podmurówką, bez podmurówki lub na murkach – bloczkowych lub betonowych.

Ogrodzenie żaluzjowe

W wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie ogrodzenia pełnego, które uniemożliwia zaglądanie na teren posesji. Takie ogrodzenie ma jednak wiele wad. Jeśli chcemy zachować całkowitą prywatność posesji, a jednocześnie zastosować lekkie i przewiewne ogrodzenie, rozwiązaniem są nowoczesne ogrodzenia żaluzjowe. Podczas gdy zwykłe ogrodzenie palisadowe ma pełną widoczność, eleganckie i estetyczne panele żaluzjowe uniemożliwiają oglądanie przestrzeni za ogrodzeniem.

ogrodzenia żaluzjowe

Panele żaluzjowe mają profile ustawione pod kątem, które uniemożliwia widoczność a jednocześnie przepuszcza powietrze i zapobiega nagrzewaniu się posesji. Ogrodzenie żaluzjowe może składać się z profili pionowych lub poziomych. Ogrodzenie żaluzjowe nie pozwala zajrzeć na teren działki, natomiast zapewnia doskonałą widoczność od wewnątrz posesji.

Ogrodzenia łupane i gładkie

Ogrodzenia frontowe, to również ogrodzenia łupane i gładkie, które podobnie jak bloczki architektoniczne zdobyły serca naszych klientów. Ogrodzenia frontowe tego typu charakteryzują się klasyką oraz elegancją. A przy tym zgrabnie komponują się z architekturą domu oraz ogrodem.

ogrodzenia łupane i gładkie
Ogrodzenia frontowe

Ogrodzenia łupane i gładkie stanowią imitację naturalnego kamienia. Ich realistyczny wygląd sprawia, że świetnie sprawdzają się w aranżacjach z metalem lub drewnem. Ogrodzenia frontowe tego typu występują w licznych formach i kolorach, co umożliwia klientom optymalny wybór oraz pozwala zachować harmonię, spójny styl całej posesji.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami i zapytaj o bezpłatną wycenę.

WIĘCEJ O HORIZON OGRODZENIA

hotizon ogrodzenia logo

Horizon Ogrodzenia dostarcza oraz wykonuje kompleksowe systemy ogrodzeniowe oraz bramy klasyczne i automatyczne. Nasze realizacje cechują się dużą dbałością o detale. Dostarczamy i wykonujemy ogrodzenia oraz bramy kompleksowo, aby nasi klienci byli usatysfakcjonowani efektem końcowym.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI