Wybudowanie ogrodzenia w dzisiejszych czasach nie jest wyjątkowo trudne, a zlecając taki montaż profesjonalnej firmie mamy pewność, że zostanie ono wykonane również bardzo szybko. Problemy pojawiają się w momencie gdy teren naszej posiadłości jest nieco bardziej wymagający. Wielu naszych klientów pyta nas: Jak ogrodzić działki ze spadkiem? Czy ogrodzenie działki ze spadkiem jest w ogóle możliwe? Postaramy się dzisiaj zaprezentować najpopularniejsze możliwości grodzenia działki na pochyłym terenie.
Budowa ogrodzenia na działce ze spadkiem
Działka ze spadkiem jest terenem wymagającym. Właśnie dlatego polecamy skorzystać z usług profesjonalnej firmy Horizon, która odpowiednio rozplanuje, zmierzy i zbada grunt. Do pomiaru działki z dużym spadkiem nie używa się tradycyjnej miary, a niwelatora oraz specjalistycznego oprogramowania, które uwzględnia nierówności terenu i potrafi wygenerować efekt końcowy.
Rodzaje ogrodzeń do działek ze spadkiem terenu
Każdy teren znacząco się od siebie różni. Podobnie jest w przypadku pochyłości na posesji – może mieć ona inne położenie, nachylenie lub wymagania. Po wykonaniu wymiarów i specjalistycznej ocenie gruntu można wybrać jedną z trzech opcji grodzenia działki ze spadkiem:
- Ogrodzenia z siatki
Przy pomocy siatki ogrodzeniowej możemy postawić ogrodzenie tzw. z linią nachylenia działki. Polega to na tym, aby u góry powstała linia biegnąca pod kątem równoległym do nachylenia gruntu. Możemy również wykonać grodzenie z tzw. wyrównaniem do górnego poziomu. Polega to na takim przycinaniu siatki, aby górna linia ogrodzenia trzymała równy poziom. Czasami rozwiązaniem problemu może być zastosowanie odpowiedniej podmurówki. Równanie do górnej linii zwykle stosuje się do budowy ogrodzenia frontowego.
- Ogrodzenie panelowe
Jednym z popularniejszych sposobów jest zastosowanie ogrodzenia panelowego z tzw. metodą kaskadową. Polega ona na tym, że dzielimy ogrodzenie na odcinki i każdy z nich obniża się o odpowiednią wartość. Wizualnie przypomina to schodki. Metoda kaskadowa z wykorzystaniem paneli jest aktualnie najczęściej stosowana – głównie ze względu na to, że jest bardzo atrakcyjna wizualnie i można z niej korzystać nawet w przypadku bardzo stromego spadku.
- Ogrodzenie modułowe z pustaków
Wybieramy pustaki łupane lub kamienne bloczki, a z nich tworzymy solidne słupki i podmurówki, które wypełniamy lekkimi przęsłami ażurowymi. Takie połączenie, które również jest montowane metodą tzw. kaskadową czy schodkową, może stworzyć bardzo estetyczne ogrodzenie modułowe posesji.
Ogrodzenie działki ze spadkiem
Mamy nadzieję, że wskazane przez nas rozwiązania rozwiały wątpliwości jeśli chodzi o ogrodzenia działek ze spadkami. Możliwości jakie aktualnie mamy, pozwalają nam na stworzenie ogrodzenia, które będzie fantastyczną ozdobą i trwałym zabezpieczeniem posesji. Należy jednak pamiętać, że taka działka jest bardzo wymagająca, więc polecamy skorzystanie z usług doświadczonych specjalistów, którzy wykonają taki montaż w sposób profesjonalny.