You are currently viewing Ogrodzenia bez podmurówki

Ogrodzenia bez podmurówki

Ogrodzenie swojej posesji lub terenu przemysłowego może wiązać się ze sporymi kosztami. W związku z tym wiele osób zastanawia się nad ogrodzeniami bez podmurówki, które pozwolą nieco obniżyć koszt całej inwestycji. Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Czy ogrodzenia bez podmurówki to dobry pomysł i kiedy można je zastosować?

Po co podmurówka do ogrodzenia?

Na początku należy się zastanowić czym jest podmurówka. To solidny fundament ogrodzenia, na którym opiera się cała konstrukcja naszego płotu. Fundament ten zazwyczaj jest wykonany z betonu i jest osadzony w ziemi. Niektóre typy ogrodzeń nie są możliwe do postawienia bez podmurówki.

Podmurówka do ogrodzenia nie ma jednak tylko funkcji estetycznej i stabilizacyjnej. Daje nam ona gwarancję, że psy nie podkopią się pod płotem, jest dodatkową ochroną przed kradzieżami i hamuje rozrastanie się roślin czy korzeni.

Płot bez podmurówki – kiedy to możliwe?

Budowa ogrodzenia bez podmurówki jest możliwa i w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna. Głównym argumentem za tym rozwiązaniem jest cena, która gra pierwsze skrzypce szczególnie w przypadku np. ogrodzeń tymczasowych. Istnieją również sytuacje, kiedy nawet warto całkowicie zrezygnować z podmurówki.

Kiedy można zamontować ogrodzenie bez podmurówki?

  • Podłoże jest stabilne i jednorodne,
  • Cała konstrukcja ogrodzenia jest lekka,
  • Budujemy ogrodzenie tymczasowe np. na czas budowy,
  • Posesja znajduje się na równej wysokości z sąsiadującym terenem,
  • Na działce nie ma zwierząt, które mogą podkopać się pod ogrodzeniem,
  • Nie prowadzisz hodowli np. kur, co może oznaczać zwiększone ryzyko wizyt drapieżników.

Rodzaje ogrodzeń bez podmurówki

Jeśli Twoje warunki na posesji pozwalają na wybudowanie ogrodzenia bez podmurówki, warto zastanowić się nad jego rodzajem. Bowiem nie wszystkie ogrodzenia są możliwe do postawienia bez tego elementu konstrukcji.

ogrodzenia panelowe 2d i 3d

Ogrodzenie panelowe bez podmurówki

Bardzo popularne w ostatnich czasach ogrodzenie panelowe również może zostać zbudowane bez podmurówki. Ta stała konstrukcja z solidnych i wytrzymałych materiałów jest poddawana procesowi cynkowania, który ogranicza postawanie korozji na słupach oraz przęsłach.

siatka ogrodzeniowa ocynkowana

Ogrodzenie z siatki bez podmurówki

To najczęściej wybierane rozwiązanie w przypadku budowy tzw. ogrodzenia tymczasowego np. na czas budowy na posesji. Siatkę można zamontować na słupach drewnianych lub stalowych.

Innymi popularnymi ogrodzeniami bez podmurówki są np. ogrodzenia gabionowe, ogrodzenia palisadowe i ogrodzenia ze stali/metalowe.

Jeśli chcesz wybudować ogrodzenie swojej posesji bez podmurówki, koniecznie skontaktuj się z firmą Horizon Ogrodzenia, która pomoże przejść przez cały proces realizacji takiego zlecenia. Nie tylko dopilnuje wszelkich formalności, ale również zgodnie ze swoim doświadczeniem – doradzi indywidualnie najlepsze możliwe rozwiązania.

Dodaj komentarz