You are currently viewing Najtańsze ogrodzenia tymczasowe i stałe

Najtańsze ogrodzenia tymczasowe i stałe

Koszty budowy budynku – czy to domu czy firmy – na własnej posesji są zawsze bardzo wysokie. Właśnie dlatego wydawanie dużego budżetu na tymczasowe ogrodzenie placu budowy może być dużym problemem. Na szczęście firma Horizon posiada rozwiązania, które nie generują zbyt wysokich wydatków. Przedstawimy dzisiaj najtańsze ogrodzenia tymczasowe i stałe.

Najtańsze ogrodzenia tymczasowe

Rozpoczynając budowę na swojej działce mamy prawny obowiązek zabezpieczyć ją, montując ogrodzenie. Biorąc pod uwagę, że stałe ogrodzenie może ulec zniszczeniu, zabrudzeniu lub uszkodzeniu mechanicznemu podczas robót budowalnych – warto zainwestować w ogrodzenie tymczasowe.

Ogrodzenie tymczasowe to panele lub siatki, które są wyjątkowo łatwe w montażu oraz demontażu lub po prostu można je przenosić. Ich zadaniem jest ochrona ludzi, obiektów i dóbr o charakterze tymczasowym.

Prawdopodobnie najtańszym rozwiązaniem będzie ogrodzenie z siatki. Na rynku dostępne są cienkie siatki, które nie są ocynkowane i powlekane co znacząco wpływa na ich cenę. Dodatkowo nie wymagają one podmurówki, ani wymagającego planowania. Właśnie dlatego montaż ogrodzenia tymczasowego z siatki również nie jest bardzo kosztowny.

Najtańsze ogrodzenie na stałe

Decydując się na montaż ogrodzenia posiadłości na stałe zwykle nie zalecamy nadmiernej oszczędności. Takie ogrodzenie będzie nam służyło co najmniej kilkanaście lat, jeśli będziemy o nie odpowiednio dbali. Słabej jakości ogrodzenia będzie trzeba częściej wymienić, a dodatkowo nie spełnią one swoich podstawowych funkcji jak np. ochrona posesji czy zachowanie prywatności na terenie działki.

Oczywiście tutaj również najtańszym rozwiązaniem będzie ogrodzenie z siatki. Polecamy jednak nie oszczędzać bardzo na jakości materiałów – szczególnie dotyczy to wyboru samej siatki ogrodzeniowej. Najlepszym wyborem może okazać się ogrodzenie z siatki ogrodzeniowej cynkowanej lub pokrytej PCV o średnicy minimum 4 mm. Taka siatka ogrodzeniowa będzie bardziej odporna na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Innym rozwiązaniem ogrodzenia na stałe, które jest względnie tanim rozwiązaniem będzie ogrodzenie panelowe. Na rynku mamy wiele różnych paneli, więc z powodzeniem znajdziemy takie, które będą mieściły się w zakresie naszego budżetu. Biorąc pod uwagę, że montaż ogrodzenia panelowego (na odpowiednio przygotowanej i nie trudnej działce) nie jest skomplikowany – cena za jego wykonanie, również będzie raczej pozytywnym zaskoczeniem.

Tanie ogrodzenie domu

Rozmawiając z naszymi klientami i badając ich potrzeby – zawsze doradzamy formę ogrodzeń, na które warto się zdecydować. Naszym zdaniem montując ogrodzenie posesji na stałe, nie warto znacząco obniżaj jego kosztów, ponieważ jest to jednorazowy wydatek, który ma za zadnie posłużyć nam na co najmniej kilkanaście lat. Produkty dostępne na rynku są tak zabezpieczone, że skutecznie wytrzymają różne warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo po zakończonym zleceniu zawsze informujemy naszych klientów jak właściwie dbać o wykonane ogrodzenie.

Jeśli jednak potrzebujemy ogrodzenia tymczasowego np. na czas budowy lub podczas imprezy plenerowej – zdecydowanie warto zainwestować w najtańsze rozwiązania, których uszkodzenie nie będzie dla nas dużą stratą.

Dodaj komentarz