You are currently viewing Jak wybrać bramę przesuwną?

Jak wybrać bramę przesuwną?

Wjazdowe bramy przesuwne to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które możemy zaobserwować na prywatnych posesjach. Nie da się ukryć, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca na posesji i zapewnić komfort użytkownikowi. Często klienci firmy Horizon Ogrodzenia pytają – jak wybrać bramę przesuwną? Odpowiedź jest prosta – posłuchać rad doświadczonych specjalistów. Montaż bramy przesuwnej wymaga odpowiedniego, logicznego planowania, a na dodatek nie zawsze jest możliwy. Dlatego warto zlecić go profesjonalnej firmie, aby nie stracić gwarancji i pieniędzy.

Montaż bramy przesuwnej wjazdowej

Bramy przesuwne montujemy wówczas kiedy działka jest stosunkowo duża. Skrzydło bramy musi bez przeszkód wysuwać się w wybrany przez nas bok. Gdy działka jest zbyt mała – skrzydło może się nie zmieścić co uniemożliwi montaż bramy przesuwnej. Wówczas nasi pracownicy zaproponują Państwu inne, praktyczne rozwiązanie.

Cała konstrukcja bramy przesuwnej opiera się o masywną szynę dolną, po której przesuwa się skrzydło. Szerokość bramy przesuwnej ustalamy przed montażem, ponieważ może być ona dostosowana do potrzeb użytkowników. Należy jednak pamiętać, że aktualnie obowiązujące przepisy przewidują, że minimalna szerokość bramy wjazdowej to 2,4 metra. Jest to dość praktyczne i zrozumiałe,  ponieważ taki rozstaw pozwala na wygodny wjazd na posesję.

Przed montażem bramy przesuwnej należy również pamiętać o furtce, która nie powinna być zasłaniana przez otwierające się skrzydło bramy przesuwnej.

Rodzaje bram przesuwnych

Na rynku możemy wyróżnić bramy przesuwne:

  • Brama przesuwna na szynie – posiada koła jezdne, które mieszczą się na dolnej belce. W jej przypadku należy pamiętać, aby systematycznie usuwać brud, który gromadzi się w szynie np. liście czy śnieg.
  • Brama przesuwna samonośna – posiada rolki jezdne, które są usytuowane w słupie bramy, a szynę umocowaną bezpośredni w gruncie. Jest to zdecydowanie bardziej komfortowe w użytkowaniu rozwiązanie.
automatyczne bramy ogrodzeniowe

Zalety bram przesuwnych

Bramy przesuwne z napędem można coraz częściej spotkać nie tylko w miejscach publicznych, ale również na prywatnych posesjach. Oczywistą zaletą bram przesuwnych jest ich wygoda, którą gwarantują użytkownikowi, ale to nie wszystko! Bramy przesuwne wjazdowe to również bezpieczeństwo, ponieważ nie musimy opuszczać samochodu podczas wjeżdżania i wyjeżdżania z posesji. Dodatkowo automatyczna brama przesuwna charakteryzuje się dłuższą żywotnością oraz można ją wyposażyć w różnego rodzaju dodatkowe akcesoria.

Jak wybrać bramę przesuwną?

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na pytanie – jak wybrać bramę przesuwną? Przede wszystkim zalecamy konsultację z profesjonalną firmą, która zajmuje się montażem automatycznych bram przesuwnych oraz automatyką do bram wjazdowych. Firma Horizon Ogrodzenia dokładnie sprawdza wszystkie wymiary działki i ogrodzenia, aby kompleksowo i wygodnie wykonać usługę dla klienta. Dodatkowo dobierzemy parametry tak, aby każdy klient był maksymalnie zadowolony ze swojej automatycznej bramy wjazdowej.

Dodaj komentarz