You are currently viewing Automatyczne bramy ogrodzeniowe – montaż, zalety

Automatyczne bramy ogrodzeniowe – montaż, zalety

Decydując się na zakup bramy ogrodzeniowej do swojej posesji, warto już na samym początku podjąć decyzję czy przez cały czas będzie otwierana ona manualnie czy też docelowo zamierzamy wyposażyć ją w napęd elektryczny. Firma Horizon Ogrodzenia zajmuje się montażem bram automatycznych kompleksowo.

Automatyczne bramy ogrodzeniowe są fabrycznie przygotowywane pod automatykę i nieznacznie różnią się od konstrukcji lub wyposażenia standardowych bram manualnych. Wybranie odpowiedniego rodzaju bramy ogrodzeniowej ułatwi i usprawni montaż bramy automatycznej oraz wyeliminuje konieczność dokonywania jej przeróbek.

Montaż bram automatycznych

Warto pamiętać, aby decydując się na zakup bramy ogrodzeniowej od początku podjąć decyzję czy będzie ona manualna czy automatyczna. Niestety nasz wybór może nawet uniemożliwić zmianę jej działania w przyszłości. Dodatkowo podczas późniejszego montażu automatyki do bram może wystąpić wiele komplikacji np. napęd nie będzie kompatybilny z zakupioną bramą.

Dodatkowo, jeśli w naszym ogrodzeniu ma znaleźć się brama automatyczna to konieczne jest doprowadzenie zasilania w pobliże miejsca pracy napędu oraz położenia pod ziemią okablowania w osłonach do dodatkowych elementów zestawu. Wykonanie tych prac na późniejszym etapie jest możliwe, ale generuje niepotrzebnie dodatkowe koszty.

Właśnie dlatego do montażu automatycznej bramy ogrodzeniowej warto zatrudnić profesjonalną firmę taką jak Horizon Ogrodzenia, która pomoże uniknąć nieplanowanych wydatków.

Zalety bram automatycznych

Wybranie automatycznej bramy ogrodzeniowej niesie za sobą szereg korzyści:

  • Brama wjazdowa z automatycznym napędem jest wygodna i komfortowa dla użytkownika.
  • Odpowiednio zaprogramowane bramy automatyczne mogą samodzielnie zamykać się po określonym przez użytkownika czasie.
  • Bramy automatyczne można dodatkowo wyposażyć w np. fotokomórki czy lampy ostrzegawcze.
  • Nowoczesne, automatyczne bramy wjazdowe łączą się wygodnie z aplikacją na naszym smartfonie i na bieżąco informują nas o jej stanie.
  • Zamontowane bramy automatyczne zwykle cieszą się dłuższą żywotnością, ponieważ nie ma możliwości używania ich niezgodnie z przeznaczeniem np. zamykaniem z nadmierną siłą.
  • Automatyka do bram pozwala na zamontowanie w nich list bezpieczeństwa na skrzydłach, które reagują na nacisk.
  • Dodatkowo możemy je wyposażyć w dodatkowe akumulatory lub baterie słoneczne na wypadek braku prądu.
  • Niezależnie od ilości bram automatycznych na posesji firma Horizon Ogrodzenia może skonfigurować pilot, który zapewni sterowanie wszystkimi z jednego urządzenia.

Automatyczne bramy ogrodzeniowe

Zamawiając u nas montaż bram automatycznych gwarantujemy kompleksową usługę, a klient nie musi martwić się o żadne formalności. Zgodnie z naszą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem dopasujemy odpowiedni rodzaj napędu, jego moc i sposób zamykania. Dodatkowo nasi pracownicy precyzyjnie dobiorą najlepszy model, ciężar, gabaryty i inne specyfikacje bramy wyjazdowej co zapewni jej prawidłowe oraz komfortowe działanie. Prawidłowo wykonany montaż bram automatycznych przez firmę Horizon Ogrodzenia gwarantuje również brak ryzyka utraty gwarancji na poszczególne elementy.

Dodaj komentarz