You are currently viewing Ogrodzenia panelowe 2d i 3d – różnice, wady i zalety

Ogrodzenia panelowe 2d i 3d – różnice, wady i zalety

Budowa ogrodzenia dookoła swojej posesji to zawsze spore wyzwanie. Przedsięwzięcie to należy dokładnie przemyśleć, ponieważ posłuży nam ono na co najmniej kilkanaście lat. Właśnie dlatego tak wiele firm i osób prywatnych korzysta z usług firmy Horizont Ogrodzenia, która kompleksowo wykonuje takie zlecenia. Nie tylko doradzimy przy wyborze odpowiedniego ogrodzenia, ale również zajmiemy się przygotowaniem terenu, demontażem istniejącego ogrodzenia i wywozem gruzu. Koniecznie zapoznajcie się z naszym cennikiem i realizacjami firmy Horizon. Wiele klientów po konsultacji decyduje się na ogrodzenia panelowe. Na rynku znajdziemy przęsła 2d i 3d – jakie są między nimi różnice?

Montaż ogrodzenia panelowego

Ogrodzenia panelowe zyskują coraz to większą popularność ze względu na wygodne i szybkie budowanie konstrukcji. Korzystamy tutaj z gotowych przęseł, które musimy połączyć ze sobą słupkami przy pomocy specjalnych obejm. Montaż ogrodzenia panelowego jest stosunkowo krótki w porównaniu do montażu np. ogrodzenia betonowego. Najważniejsze jest odpowiednie zaplanowanie i rozmieszczenie słupków na działce.

Czym różnią się ogrodzenia panelowe 2d i 3d?

  1. Układ drutów

Zasadnicza różnica między przęsłami 2d i 3d to układ drutów. W przypadku paneli 2d druty są całkowicie proste – zarówno pionowo, jak i poziomo. Przęsła 3d są profilowane w literę „V”. Ilość tych przetłoczeń zależy od wybranego rodzaju ogrodzenia panelowego. Mogą znajdować się one również na różnych wysokościach. Profilowanie to ma wyłącznie znaczenie dekoracyjne, więc nie wpływa w żaden sposób na trwałość całej konstrukcji.

  • Wielkość oczek

Układ drutów ma również wpływ na wielkość oczek. W panelach 2d jest ona stała w każdym miejscu i wynosi dokładnie 50×200 mm. Z kolei panele 3d mają dwa rodzaje oczek – klasyczne 50×200 mm oraz oczka kwadratowe, które powstają w wyniku przetłoczeń i tworzą kwadraty po 50 mm.

  • Grubość drutów

Różnicą między panelami 2d i 3d jest grubość zastosowanych w nich drutów. W przęsłach 2d spotykamy druty poziome o średnicy od 6 do 8 mm oraz pionowe od 5 do 6 mm. Z kolei przęsła 3d mają zawsze druty o średnicy od 4 do 5 mm.

  • Estetyka

Ze względu na przetłoczenia w ogrodzeniach panelowych 3d, są one bardziej estetyczne i lepiej się prezentują. Nie można jednak na nich umocować np. mat maskujących, co sprawia, że nie zapewniają odpowiedniej prywatności.

Ogrodzenia panelowe 2d i 3d – które wybrać?

Zachęcamy do kontaktu z firmą Horizon Ogrodzenia, która po przeprowadzeniu wywiadu nie tylko odpowie na wszystkie nurtujące pytania, ale również profesjonalnie doradzi najlepsze rozwiązanie. Ogrodzenia panelowe dają duże możliwości dopasowania ich do swoich potrzeb np. poprzez wybór najbardziej pasującego koloru do elewacji domu. Choć ich montaż nie jest bardzo skomplikowany, wymaga dokładnego zaplanowania, dlatego warto zlecić go profesjonalnej firmie.

Nasi klienci prywatni najczęściej decydują się na ogrodzenia panelowe 3d ze względu na ich elementy dekoracyjne. Z kolei siedziby firm np. zakłady produkcyjne, hale czy parki logistyczne decydują się na ogrodzenia panelowe 2d.


Skontaktuj się z nami …

WIĘCEJ O HORIZON OGRODZENIA

hotizon ogrodzenia logo

Horizon Ogrodzenia dostarcza oraz wykonuje kompleksowe systemy ogrodzeniowe oraz bramy klasyczne i automatyczne. Nasze realizacje cechują się dużą dbałością o detale. Dostarczamy i wykonujemy ogrodzenia oraz bramy kompleksowo, aby nasi klienci byli usatysfakcjonowani efektem końcowym.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dodaj komentarz